SHRNUTÍ,FINANCE

Je Havaj doopravdy taková Havaj?
Co se týče místního obyvatelstva, bylo mi jich docela líto. Předražené ceny kvůli turistům, je dohání k tomu, jíst šíleně nezdravé věci, nemají ani na nájem a musí spát v kempech, nebo mít 3 zaměstnání, aby se tam uživili.
Tolik bezdomovců, jsem nikdy na žádným místě neviděla a tady bych je hlavně ani nečekala! Měla jsme z toho teda dost rozpoluplné pocity. Pokud sem člověk jede do resortu, tak tuhle druhou stránku ani nepozná.

Na druhou stranu tu najdete úplně vše. Krásný hory, pláže, lávu, sopky, mrakodrapy, duhy, velryby, treky.. Havaj toho má doopravdy co nabídnou, na tak malým prostoru, absolutně neskutečný!
Většina lidí si pod Havají představí hlavně pláže, ale ty nás tolik neoslovily, jako místní příroda.

Pláže byly krásný, ale určitě ne nejhezčí, co jsem ve světě viděla.Ale to už jsem tak nějak předpokládala z domova:D Kvůli plážím, bych na Havaj nejela, jeďte tam kvůli té přírodě a neskutečné rozmanitosti a trekování:)

Na Pali coast bylo nejkrásnější místo na planetě a bez toho bych z Havaje neodletěla. Vrtulník byl nejlepší zážitek, a i když to nebylo levné, ukázal nám Havaj v úplně jiném světle a byl to rozhodně jeden z nejsilnějších životních zážitků. Díky Na Pali a schodům do nebe jsem se do Havaje úplně zamilovala!

NA KOLIK NÁS VYŠLO HAVAJSKÝ DOBRODRŮŽO?
VÝDAJE V KČ NA 1 OSOBU:
LETENKY 30 000
POJIŠTĚNÍ 2 500
AUTO- OAHU – 3 180
AUTO – KAUAI – 2 820
AUTO – BIG ISLAND – 3 580
PŘELET – KAUI – 1 740
PŘELET – BIG ISLAND -2 600
PŘELET – OAHU – 900
BENZÍN – 4000
JÍDLO – 7500
ZAVAZADLA – PŘELETY – 1320
KEMPY – 4400
OSTATNÍ UBYTKA 2100
VRTULNÍK – 7 500
JACHTA – 4 480
HAIKU STAIRS – 3 600
PARKOVNÉ, OSTATNÍ, SUVENÝRY 3000
CELKEM OSOBA : 85 220 Kč

Na čem jsme se shodli, je to, že je Havaj šíleně daleká a bude drahý se tam dostat vždycky.
To, že tam pojedete stanovat, neznamená, že to bude levná dovolená. Ale bude levnější, než když byste spali v hotelech. Když jsem dávala anketu na instagramu, udivovalo mě, kolik lidí tipovalo 30 tisíc za Havaj se vším jen proto, že věděli, že jsme kempovali.

Havaj bych k něčemu přirovnala pro představu.
Je to jako, když jdete do obchodu a strašně se vám líbí nějaký kus oblečení a vy si ho chcete koupit.
Pak se ale podíváte na cenovku a už se vám tolik nelíbí. Respektive, kdybyste neřešili peníze, tak si ho koupíte, ale jinak si řeknete, že seženete “podobné za pár korun.”
Vždycky to prostě budete srovnávat s místama, kam můžete jet za “pár korun” a vidět “podobný věci”

Havaj nás vyšla na 85 tisíc, s tím, že jsme kempovali, nejedli v restauracích a dali si za celou dobu jeden drink v restauraci. Dali jsme přednost tý nádherný přírodě a dražším zážitkům, ale komfort tam rozhodně nebyl.
Proto by tahle cesta v našem podání nebyla rozhodně pro všechny.
Pokud byste chtěli normálně bydlet (spát v nejobyčejnějších ubytkách) a jíst zdravěji, vyjde vás to minimálně o 25 tisíc více. Pokud v luxusních resortech, tak i statisíce:D

Jak říkám, my milujeme kempování a dáváme přednost vždy zážitkům:)
Když ale víte, že za takovouhle cenu byste mohli být 3 měsíce v Asii a žít si jako král, už to prostě srovnáváte.
Rozhodně nelitujeme ani jedný koruny a určitě bychom Havaj všemi deseti doporučili. Alespoň jednou za život!
Příroda vás tu naprosto očaruje, z tý zeleně vá budou až bolet oči, jak je to nádherný a čistý, z treků jsme byli absolutně unešení a pamatujte!
Kdybyste měli navštívit jen jeden jedinej ostrov tak KAUAI, KAUAI, KAUAI, NAPALI předčí naprosto vše co na celý Havaji uvidíte!

Nikdy jsem ani nesnila, že bych tam snad někdy mohla jet a teď o tom píšu..jediným limitem jsme totiž my sami, tak si nedávejte žádný limity.
Třeba nakopnu někoho dalšího z vás si splnit sen, o kterým si myslíte, že je nesplnitelnej!
Nesplnitelný je to totiž jen v naší hlavě a kdo chce, hledá způsob!

Tak ALOHA A MAHALO za to všechno, co jsem tam mohla vidět a zažít.. Bylo to silný..

A já jdu snít o Polynésii.. Limity už jsem si po Zélandě přestala dávat, tak třeba tu jednou přibyde cestopis i o ní:)Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *