Úvod Malajsie

Další asijský dobrodrůžo na sebe nenechalo dlouho čekat, vyrazili jsme od 22.2 – 13.3 2017 a v merku jsme měli Malajsii, Singapur, Borneo( pouze malajskou část), a nemohli jsme se dočkat zase toho dusna jak ve skleníku, chaosu na ulicích, místních  žrádelen, a vonných tyčinek! 🙂

Letenku jsme měli s Emirates za 13000 kč z Prahy do Dubaje a z Dubaje do Kuala Lumpur. Dohromady jsme měli 5 vnistrostátních přeletů s Air Asiou.
z Kuala Lumpur do Sandakanu – 795Kč/osoba
Z Tawau do Kuala Lumpur – 840Kč/osoba
Z Kota Bharu do Kuala Lumpur – 360Kč/osoba
Z Kuala Lumpur do Singapuru  – 500Kč/osoba
Ze Singapuru do Kuala Lumpur – 1060/osoba

upsystic-gallery id=69]Vše jsme měli naplánováno již z Prahy, takže itinerář cesty už byl dán dopředu:) Jelikož chceme vždy stihnout a vidět, co nejvíce, každá minuta je pro nás drahá a proto nechceme ztrácet čas plánováním a hledáním na místě. I když věřím, že to má taky svoje kouzlo, zatím nás to minulo, ale tak třeba už to na další cestě prubnem.

Rozhodla jsem se, že cestopis rozložím do 3 samostatných oddílů, podle zemí, aby to bylo přehlednější. Jeli jsme to v pořadí Malajsie, Borneo, Malajsie, Singapur:)

Co vědět před cestou:

Do Malajsie nepotřebujete víza, pokud se nezdržíte více jak 90 dní.

Zásuvky – je potřeba americký adaptér

MěnaMalajsie – malajský ringit RM  – jeden ringit je v přepočtu 6 kč.
Singapur – singapurský dolar SGD – Jeden dolar je v přepočtu cca 17 kč.

Očkování – my stále měli z předchozího cestování tyfus a žloutenky A,B

Časový posun – plus 8 hodin

Náboženství – multikulturní – muslimové, budhisté, hinduisté, křesťané. Lidé naprosto úžasní, nápomocní, laskaví!! Nemáme ani jednu negativní zkušenost a místní byli jedni z nejlepších co jsme po světě potkali!:) Všichni si tam v poklidu vedle sebe žijí.

Kdy vyjet?? V Malajsii prý není nikdy úplně ideální počasí, takže mi to riskli a jeli v únoru a počasí bylo supeer!!:) Kamarádka byla v září, kdy by měla být sezona a bohužel jí to hodně propršelo. Počasí si člověk holt nevybírá:( a taky dost záleží, kde se chcete pohybovat.

Pár tipu ohledně počasí:

Rezervace Taman Negara je od listopadu do poloviny ledna uzavřena!
Cameron highlands –  Největší srážky tu bývají v dubnu a květnu, a dále od září do listopadu
východní pobřeží poloostrova, ostrůvky Redang,Perhentian, Tioman apod., celá část na Borneu- nejčastěji prší od listopadu do února.
západní pobřeží poloostrova s ostrovy Penang a Langkawi má dešťová období ve 2 vlnách, vrcholících na přelomu dubna a května, a potom září a října.

Takže březen je asi nejideálnější na cestování po celé Malajsii:)

Jestliže chcete vědět, jak jsme viděli orangutany ve volné přírodě, koupali se v nekonečným bazénu v Marine Bay Sands, navštívili mořský cikány na Borneu, prošli se nejstarší džunglí na světě,plavali se želvami, zasnoubili se na jedné z nejhezčích pláží, a jak nám uletělo letadlo do Prahy, tak stačí číst dál:)

11 comments Add yours
 1. Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak jste létali s tou Airasia, měli jste odbavená zavazadla nebo palubní. By mě totiž zajímalo, jak moc kontrolují těch 7 kg u obou zavazadel.
  Díky Simona

  1. Ahojky, my máme vždy obojí.. Nicméně se snažíme mít krosnu do 8,5 kg, jelikož každý kilo se na cestě pronese:D Heleť záleží, kdo je u přepážky, a na štěstí… Někdy máš o kilo a půl víc a neřeší, někdy o 400 gramu víc, a už musíš platit, takže záleží, My teda většinou za zavazadla připlácíme, na cestě zpátky toho máme i víc, tak pro jistotu.. Kamarádka ale třeba měla s sebou jen jeden 8kilovej batoh a mohla si ho vzít i s sebou na palubu:)

 2. Ahojky, hele uprav si prosím informaci ohledně adaptéru. Do Malajsie je potřeba anglický adaptér :).

  Jinak super blog. Využila jsem spoustu informací při plánovaní cesty do Malajsie :).

 3. Ahoj, nevíš prosím tě, jak je to v Malajsii s internetem v mobilu? Zda se musí koupit jejich simka nebo fungují data zakoupená v Česku? … snad se ptám dobře. Zatím jsem si vystačila s wifi, ale pro jistotu bych chtěla mít přístup na internet pořád. 🙂

  Děkujiii

 4. Ahoj, nevíš prosím tě, jak je to v Malajsii s internetem v mobilu? Zda se musí koupit jejich simka nebo fungují data zakoupená v Česku? … snad se ptám dobře. Zatím jsem si vystačila s wifi, ale pro jistotu bych chtěla mít přístup na internet pořád. 🙂

  Děkujiii

 5. Ahoj je dobré a levnější si tam koupit jejich místní sim s netem. Mají tam několik poskytovatelů. Lze je koupit v obchodech 7eleven

 6. Ahoj, chtěl bych tě poprosit o radu ohledně cestování po Malajsii. V červnu zde strávíme jeden týden a jednak by mě zajímalo, co vidět na pevninské části z toho nejlepšího a jednak by mě zajimalo jak je to tam s dopravou, jak se kam dostat, čím jet a třeba i tvé zkušenosti 😊Díky moc za odpověď, máš dobrej blog!

  1. Ahoj, diky moc za zpetnou vazbu:)
   No predpokladam, ze priletite do KL? Tak urcite ubytovani v regalia residence s vyhledem na vezaky:), prohlidka mesta. Cajove plantaze Cameron Highlands a Taman Negara dzungle:) dopravovali jsme ss autobusama, listky si kupte urcite dopredu!:) po KL zvladnete normalne metrem:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *