Shrnutí a home video

Malajsie byla super, musím říct, že jsme si to naplánovali tak, aby to bylo hodně rozmanité. Viděli jsme od všeho něco a to se nám moc líbiloo:) Potkali jsme zde úžasné lidi, všichni se na vás usmívali, mávali, byli nápomocní. Myslím, že jsme zde potkali jedny z nejmilejších lidí:) Cejtili jsme se tu super, chodili jsme v noci po ulicích, stopovali a žádný nebezpečí jsme nepociťovali (Akorát  v té Semporně jsme se necítili 2 krát příjemně a tam doporučuju obezřetnost, hlavně večer!)

Nicméně musím říct, že cestování bylo náročné. Hodně přejezdů a hodně strávených dní v dopravních prostředcích. Proto bych Malajsii nedoporučila někomu, kdo se chystá na první velkou cestu, jelikož můžete být zklamaný právě z těch  dlouhých přejezdů a „zbytečného“ času v autobuse.
Pokud ale máte rádi cestování, Malajsii doporučuju všemi deseti!! Je to nádherná země plná kontrastů.

Rozhodně doporučuju Malajsii spojit s nějakým okolním ostrovem, jako Sumatra, Borneo atd, jste totiž kousek, a tyto destinace se skvěle doplňují. Tak by byla škoda to nevyužít.

FINANČNÍ STRÁNKA:
V Malajsii jsme jedli v 90% ve warungách u místních, což bylo super, levné, ale hlavně o moc chutnější než v turistických restauracích. Na cestách doporučuju hlavně tento styl stravování. Za jídlo jsme tedy utratili úplné minimum a ještě poznali místní.

Co se týče ubytování, měli jsme to hodně různorodé. Spali jsme v luxusu, ale také v hostelech za pár korun, homestay, bungalovech, nebo přes airbnb. Máme rádi si občas dopřát, ale také chceme zkusit všechno a nevadí nám spát s ostatními lidmi v místnosti a na palandě nebo ve spacáku. Určitě upřednostňujeme zážitky nad ubytovaním!!

Na zážitcích nikdy nešetříme! Takže „ať to stojí co to stojí“, když už jsme v té zemi jdeme do toho:)

Kdybychom si nedopřáli Marinu Bay celková cesta se vším by nás vyšla na 41 000,kč/osoba, když připočtu Marinu, která vyšla na 4500kč/osoba jsme na cca 45 000kč za dovolenou.

Bohužel nám také uletělo letadlo, a za nové letenky jsme museli dát 13000kč/osoba, tudíž to pro nás byla zatím nejdražší dovolená, co jsme měli, jelikož s letenkami a Marinou jsme se dostali na  58 000:(

Já ale věřím, že vám se to nestane:D takže 45 tisíc se dá považovat za koncovou cenu:) Samozřejmě se dá dostat cenově mnohem níže, ale myslím, že za to, co jsme v relativně krátkém čase viděli a zažili je to fajn:) My jedeme takovou zlatou střední cestu, ne úplnej lowcost, ale ani zbytečně nerozhazujem.

Pokud tedy milujete přírodu, pláže, podmořskej život, džungle, věžáky, Malajsie se vám dostane pod kůži a my na ní do teď s úsměvem vzpomínáme!!:) Tak co, vyrazíte??:)

HOME VIDEO:

3 comments Add yours
  1. Ahoj, můžu se prosím zeptat, čím upravuješ fotky? Jsou totiž boží!!
    Jinak díky za tip na Borneo, díky tvému cestopisu máme nejspíš jasno na letošní dovču :).

  2. Ahoj, mohla bych se prosim optat na casovou narocnost, tj. itinerar kolik dni kde jste stravili? Chystame se taky do Malajsie a mame na to 23 dni a nevime presne jak si to casove rozprostrit.

    Dekuji moc za info

    1. Dobry den, ja myslim,ze mam vse popsane v itinerari..ale cca – Kuala Lumpur 1,5 dne, Cameron Higlands 1,5 dne, Taman Negara 2 dny, Perhentians 3 dny, Borneo – Semporna 4 dny, orangutani 2 dny, Singapur 2 dny.. To vse cisteho casu, zbytel zabrali prejezdy:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *