Shrnutí, finance, dojmy, video

První návštěva Afriky nás doslova okouzlila. Byl to úplně jiný svět, kerý jsme ještě neviděli a jsme rádi, že jsme si za líbánky zvolili zrovna tuto destinaci. Nicméně bych ráda zhodnotila zvlášť safari a Zanzibar.

SAFARI

Safari byl pro nás nejsilnější cestovatelský zážitek.  Už jako malá jsem milovala dokumentární filmy, fascinovala mě příroda a život zvířat. Také jsem milovala Sheenu ( film o dívce, která žila v divočině se zvířaty a jezdila na zebře:D ). Vždycky jsem snila o tom kýčovitým východě slunce mezi baobaby a já, ta malá, obyčejná holka tam najednou stala!

Pokud jste milovníkem zvířat a přírody, rozhodně byste měli alespoň jednou za život nějaké safari navštívit. My si zvolili Tanzánii z toho důvodu, že jsou zde jedny z  nejslavnějších parků na světě, oproti jiným destinacím je tu více bezpečno a na turisty jsou připravení, a také jsme nechtěli jet po safari domů, ale vyvalit se na plážích, což Zanzibar umožňoval.
Upřímně, vidět zvířata volně pobíhat v jejich přirozeném prostředí bylo něco dojemného a jsem ráda, že jsem měla tu možnost, tohle vidět a zažít. Myslím si, že za pár let bude vzácnost vidět i některé druhy zvířat vůbec… Proto neváhejte a na safari rozhodně jeďte!
Pokud přemýšlíte o safari, ale přijde vám to jako zbytečně vysoká částka, nepřemýšlejte a jeďte, slibuju, že nebudete litovat ani jedné utracené koruny. Do safari se totiž musí zamilovat každý. Vlastně safari byl náš hlavní cíl cesty a Zanzibar byl už jen takový bonus.

ZANZIBAR

Musím se přiznat, že ze Zanzibaru mám trochu smíšené pocity. Vlastně nevím komu bych Zanzibar doporučila..Pro vášnivé cestovatele tam bude trochu nuda, pro all inclusive dovolenou, kde vám moře na půl dne utíká, bude lepší zvolit levnější místa.

Zanzibar má bezesporu nádherné pláže, takto modrou vodu jsem asi nikde neviděla. Nicméně to nám nestačilo pro to, abychom o tomto ostrově řekli, že je to ráj na zemi. Místní jsou neskutečně otravní a jejich chováním jsme byli zklamaní, jste prostě chodící bílý peněženky.
Není to destinace třeba jako Asie, kde vyjdete z hotelu, jdete na street food, půjčíte si skútr. My žádný turisty nikde kromě pláží a výletech nepotkávali, protože za hotely vlastně nic není, jen prach, špína a místní obydlí, takže tam není co dělat.
Na druhou stranu to pro nás byla taková první exotická odpočinková dovolená. A jsme rádi, že jsme to spojili dohromady se safari. Pokud bychom jeli jen na líbánky na Zanzibar, asi budeme trošku zklamaní.
Zanzibar tedy nedoporučuji jen jako samostatnou dovolenou, ale spíše ji s něčím spojit, nejlépe se safari, pokud tedy nejste ten typ dovolenkářů, kterým stačí knížka u bazénu:)
Nevím, jestli nejsem zbytečně moc kritická, ale popisuju pouze svoje pocity z ostrova. Možná, že zážitky ze safari byli tak silné a intenzivní, že to Zanzibar odstrčilo tak trochu do pozadí.

FINANCE

Asi nejčastější otázka, která mi chodí je, kolik nás vyšlo safari a celková dovolená. Hodně lidí jsou z částky překvapeny, protože mají předsudky, že safari je oproti jiným destinacím něco nedosažitelného. Proto jsem sepsala naše výdaje a chci vám dokázat, že safari je finančně dosažitelné, vyprdněte se na české předražené cestovky, takovou cestu zvládnete doopravdy sami:)
Ceny za jednu osobu:

Letenky Praha – Kilimandzaro, Zanzibar Praha 16 500,00 Kč
Pojištění 1 070,00 Kč
Safari 20 600,00 Kč
Spropitné na safari 1 100,00 Kč
Přelet Arusha – Zanzibar 5 280,00 Kč
Ubytování Paje 3 noci 2 100,00 Kč
Ubytování Miramont 2 noci 628,00 Kč
Ubytování Nungwi 2 noci 1 800,00 Kč
Akvarium s želvami 200,00 Kč
Přeprava po ostrově 2 200,00 Kč
Jídlo, suvenýry, ostatní 9 944,00 Kč
Celkem náklady na osobu 61 422,00 Kč

Jen podotýkám, že jme se nikdy, v ničem neomezovali. Zaplatili jsme si výlety, které jsme chtěli, popíjeli drinky na plážích, chodili několikrát denně do restaurací a nakoupili hromadu suvenýrů rodinám.
Myslím, že oproti cestovkám, které nabízejí běžně safari za 150 tisíc je tohle slušná částka, za to, co jsme zažili!:)

Doufám že jsem někoho z vás namotivovala a třeba se také rozhodnete splnit svůj sen. I kdybych napsala tisíce slov, nikdy to nevystihne to, jak se na safari cítíte. To se musí zažít. HAKUNA MATATA!

Děkuju živote, za tyhle možnosti a momenty!

2 comments Add yours
  1. Ahoj, plánujeme se snoubencem naše líbánky v podobném duchu- Zanzibar + safari v Tanzánii a zajímala by mě očkování, která jste měli a reálně je po vás vyžadovali doložit? Hlavně mi jde o žlutou zimnici, vzteklinu… a co antimalarika? Děkuji.

    1. Ahoj, my meli z predeslych let z cestovani po Asii -tyfus, zloutenky A,B a do Afriky jsme si udelali zlutou zimnici,ta je povinna. Bez ni vas na Zanzibar nepusti!
      Vzteklinu jsme neresili a antimalarika take ne, cetla jsem o tom silene veci jako halucinace apod.. takze to jsme nikdy neuzivali. Vzdy staci po vecerech dlouhy rukav,nohavice a kvalitni repelent:)
      Tanzanie je naprosto uzasna a hned bych taky vyrazila❤️ Tak at se libi!:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *