SHRNUTÍ A TRAVEL VIDEO

Zéland nás dostal několikrát za hranici komfortní zóny! Několika kilometrové treky, puchýře na nohou, několik dní bez sprchy, každodenní stavění a spaní ve stanu, nebo v autě, konzervy a instatní jídla po celý měsíc, několikrát promrzlí a zmoklí na kost, mnohé přejezdy. Často jsme si sáhli fyzicky i psychicky na dno.
Na Zélandě, jsme pocítili radost, vděk, nadšení, volnost, ale taky únavu, strach, zklamání.
Viděli jsme ráj, ráj, ve kterém si zvířata volně žijí a jsou svobodní. Kde se procházíte a nikoho
nepotkáte i několik hodin, kde je nádherná příroda, ze které vám skáče srdce radostí.
Byla to naše nejnáročnější cesta, kterou jsem absolvovali, a i přes určitý nekomfort nelitujeme ničeho! Jsme šťastní, že jsme si dokázali splnit jeden z našich největších cestovatelských snů.

Chtěla jsem jen zbořit ty mýty o Zélandě, že je pro většinu nesplněný sen! Pokud si nepotrpíte na luxus, nevadí vám spát ve stanu, být i nějaký den bez sprchy, vařit si na vařiči, jděte do toho! Věřím, že tento styl cestování není pro každého, ale věřte, že ta příroda vám to vynahradí! Celkové náklady na cestu najdete v samostatném článku zde http://www.sblondynounacestach.cz/2018/01/12/kolik-nas-stala-novozelanska-pohadka/

Číhejte na levné lety, jelikož my bychom za letenku 30 tisíc taky nedali. Naštěstí poslední dobou je sem čím dál více akčnějších letů.  Zéland byl neskutečně nádherný, bylo toho ale tak strašně moc, že jsem to nejspíše nestačila vše na cestě vstřebávat a dochází mi to teprve postupně teď. Jsem vděčná za všechny zážitky, které nás na cestě potkaly a za tu nádheru, kterou jsem měla možnost vidět.

Také počítejte, že budete věčně bez signálů a wifi, že na silnici nepotkáte několik hodin auto a na treku třeba jen pár lidí. Pokud hledáte párty dovolenou, plážovou či městskou, tak nic pro vás, ale nabídne vám to neskutečně panenskou přírodu, jako málo kde na světě!

Zéland tedy doporučujeme hlavně pro dobrodružný povahy, který milujou přírodu a hikování, nevadí jim menší nekomfort, spaní v přírodě a nevyhledávají resorty!

Musím se ale přiznat, že i kdy byl Zéland krásný, moje největší srdcovka je stále JV Asie, a to jsem myslela, že Zéland předčí vše,co jsem doposud viděla.
Vím, že se Zéland a Asie nedají vizuálně vůbec srovnávat, najdete zde úplně něco odlišného, ale pocitově a srdcově prostě vede Asie:) a já doufám, že další moje cestovatelský kroky povedou právě tam.

Ono je vlastně jedno, kam pojedete, důležité je s kým pojedete! Tímto ještě jednou DĚKUJU svýmu muži, který tohle celý vymyslel, dal mi k narozeninám můj největší cestovatelskej sen, o kterým jsem ani neměla páru, že by se mohl fakt někdy splnit, celý to odřídil, a staral se tam o mě jak o největší poklad! A taky udělal to nejkrásnější video!
DĚKUJU, a jak se říká, štěstí není pravé, pokud není sdílené!

Budu ráda, když obyčejná holka jako já, tímto cestopisem někoho namotivuje, protože dokážeme inspirovat lidi kolem nás a ani o tom nevíme!

P.S. Víte, že na Zélandě žije 10krát více oveček, než obyvatel?:D Už jenom tohle je důvod se sem vydat:)

Mrkněte na naše travel video, snad vás bude dostatečně motivovat k návštěvě Zélandu!:) Víc slov už není třeba:)
KIA  ORA! <3

5 comments Add yours
  1. To video je naprosto famózní! Měla jsem z toho slzy v očích. Jsi úžasná inspirace. Za pár hodin sedíme s mužem v letadle a letíme směr Hanoj. Hltali jsme Tvoje stránky, díky za ně. Jitka + Jára

    1. Juuu,dekuju moc! Strasne me to potesilo!:) To video delal pritel,vyridim mu to!:)
      Jinak Vietnam si uzijte! Zavidim, hned bych vyrazila znova!:)

  2. Zdravím Vás z jižního Vietnamu,,konkrétně z ostrova Phu Quoc.Musim říct,že po několika hodinách na mopedu a projetí dvou třetin ostrova včetně vnitrozemi mohu prohlasit:žádná romantika,ostrov Phu Quoc- to je dovolená na smetisti.Jsme z toho pěkně otrávení a máme tu být ještě 5 dní.Bordel vsude,vpravo,vlevo,na plážích.na ty lepší vyhrazené resortum nás ani nepustili.nechteli jsme resort,máme rádi skromné ubytko v bungovech.Vlastně bych se ráda zeptala,kde jste byla ubytovana a jakou pláž či místo můžete doporučit.Stravit zbytek dobré mezi odpadky a smradem fakt nemame v úmyslu.vubec nechápu různé průvodce,které pisi,že toto je z plazi ve Vietnamu nejvíc.Jsem víc než zklamaná.Diky moc za radu.Jitka

    1. Dobry den:) tak to je mi lito, odpadky jsme bohuzel videli v celem Vietnamu a plaze to odnasi klasicky nejvice jako vsude v Asii:( my jsme bydleli na zapade ostrova,sice v drazsim ubytku, nez jsme zvykli,ale krasne bungalovy v zahrade a u ciste,pekne plaze,s palmami, zadne odpadky nikde, nemuzeme si na nic stezovat.. Jmenovalo se to coco palm beach resort a vse mam popsane v cestopise:) dale jsme pak navstivli pagodu na ostrove, trhy ve vnitrozemi a nejslavnejsi Sao beach,kde jsme byli temer sami,kdyz jsme poodesli od baru a restauraci a vetsi mnozstvi odpadku jsme nepocitovaly:) doufam,ze se situace zlepsi a dovolenou si uzijete!:) zdravim z Prahy a kdyby neco,rada poradim:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *