Mých 30 nejlepších cestovatelských zážitků

Původně jsem tento článek chystala po roce 2020, kdy jsem měla tento rok naplánovaných ještě několik mých snů. Bohužel díky momentální situaci – koronarivu, si nemyslím, že si ještě tento rok nějaké věci z bucket list splním:(

Proto píšu článek teď, aby nám cestovatelům pomohl překlenout tohle těžké období a my si mohli zavzpomínat na ty úžasné zážitky,které jsme mohli zažít, či vás namotivovat si nějaké další svoje sny splnit, až to bude možné:)

Tady je mých 30 nejlepších zážitků během cest (Není řazeno od nejlepšího, ale náhodně)

1. PLAVÁNÍ S DIVOKÝMI DELFÍNY NA ŠIRÉM OCEÁNU – NOVÝ ZELAND
Tohle byl náš nejvíc životní zážitek. Plavat mezi stovkami delfínů a vědět, že jsou volní, bylo něco absolutně nepopsatelného. 4 hodiny s nimi v oceánu, byla naše nejlepší investice. Byla jsem totálně podělaná skočit do divokýho, rozbouřenýho oceánu a do 2 kilometrový hlubiny pod námi, ale jsem ráda, že jsem skočila, protože tohle byl pocit absolutního štěstí!! Delfíni se o mě pomalu otírali a byli na dosah ruky, skákali přes nás a já tam jen ležela na hladině a nemohla jsem uvěřit, že se to fakt děje!

2. LET DOOR OFF VRTULNÍKEM – HAVAJ, KAUAI
O Na pali coast jsem snila dlouho, a když jsem vzlétli nad to nejkrásnější místo, které jsem zatím na týhle planetě viděla a do toho nám pustili hudbu z Jurského parku, rozbrečela jsem se. Totálně…Tohle vidět a zažít byl totální mindblowing!!!:)

3. NÁVŠTĚVA MOŘSKÝCH CIKÁNU – BORNEO
Mořské cikány můžete vidět už asi jen na 3 místech týhle planety. Pro mě to byla jedna s nejsmutnějších podívaných. A vidět, v čem žijí, mi tu trhalo srdce. Ty lidi neměli absolutně nic, ale přesto byli šťastní. Měli vlastně takovej svůj “bejvák” v ráji a bez hypotéky. Jedna z těch zkušeností, kdy si uvědomíte, že jste rádi, kde jste se narodili. I když probouzet se každej den s výhledem na křištálově čistej oceán, musí mít taky něco do sebe. Jedno z nejzajímavějích míst, co jsme měli možnost vidět a zažít!

4. KOUPANÍ SE V HOT POTECH – ISLAND
Tohle byla taková nádhera. Ještě jsem nikdy v žádný zemi nezažila, abyste se uprostřed divoký přírody, koupali ve 40ti stupňovým “jezírku” vedle vás bubnoval vodopád a byli jste tam zcela sami. Naprostej balzám na duši a ještě zadarmo. Hot poty jsem na Islandě milovala a bylo to to nejkrásnější wellness, který jsem za svůj život zažila!

5. SPANÍ UPROSTŘED NIČEHO V BUSHI VE STANECH – TANZÁNIE
Safari bylo jedno z mých největších snů. Jsem ráda, že jako líbanky jsme zvolili právě tuhle destinaci. Byl to náš nejsilnější zážitek a vidět kolem vás běhat divoká a volně žijící zvířata 5 dní, vás doopravdy dojme k slzám!
Spaní uprostřed ničeho ve stanu, kdy jste několik set kilometrů nepotkali vůbec nic, chce trochu odvahy.
V noci jsme slyšeli řvát lvy, troubit slony, vít hieny, a zvláštní cupitání za stany. Byla to jedna z nejstrašidelnějších nocí mýho života, (ne, doopravdy tam nebyli žádné ploty, ani hlídači) a já se málem podělala strachy, tu noc jsem nezahmouřila oka.
Ale zároveň to byla i ta nejkouzelnější noc našich životů! Nikdy jsem takové hvězdné nebe , jako tady neviděla a ráno, když jsme se probudili, a vylezli se stanů, kolem stanů chodily zebry. Prostě magic!6. PLAVÁNÍ S VELRYBÍMI ŽRALOKY – OSLOB, FILIPÍNY
Skočit mezi ně, chce kuráž, ale když kolem vás ve vodě plave 10ti metrovej macek, je to životní zážitek. Stáhlou prdel jsem měla pěkně, Když vidíte tu jeho obří hlavu, jak se k vám přibližuje, ani nedejcháte. Žralok velrybí je býložravec, takže vás určitě sežrat nechce,proto se není čeho bát:)
My tu byli v roce 2015, kdy tu byla jen hrstka lidí, a 4 lidi na loďce mezi žraloky. Proto na to vzpomínám naprosto neuvěřitelně:)
Teď je ale z toho prý divadlo pro turisty a myslím, že teď už bych to nepodpořila. Naštěstí mi to zažili ještě v té panenské verzi a bylo to nezapomenutelný!

7. SPANÍ V MRAKODRAPECH – REGALIA RESIDENCE A MARINA BAY SANDS – KUALA LUMPUR, SINGAPUR
Vždycky jsem si chtěla zkusit spát s výhledem na mrakodrapy a infinity poolem:)
Tyhle 2 ubytka byly naprosto skvělou volbou. V Regalii byly naprosto boží východy slunce a vy jste měli infitiny pool téměř pro sebe! Navíc jen za 1000 kč/pokoj a vstup k bazénu zdarma a to chceš:)

Marina patří mezi jedno z nejdražších ubytovaní na světe a je známá hlavně pro svůj nekonečný bazén. Nejlevnější pokoj vyjde na 10 tisíc/noc bez snídaně. My si to dali k výročí a koukat při západu slunce v bazénu na ozářený mrakodrapy, bylo něco:)
To, že jsme tou dobou měli už letět domu a nám uletělo letadlo, jsme ještě netušili:D Spletli jsme si totiž datum odletu. Takže další ráno, už tak super nebylo:D
Když si spočteme i nové letenky, tahle noc nás vyšla na 36tisíc a je to rozhodně nejdražší noc našeho života. Takže na to se zapomenout nedá i kdybyste chtěli:D


8. HIKING ANGELS LANDING – USA, ZION NATIONAL PARK
Tenhle trek je něco! Měla jsem tak zcvrklý žaludek, že když na to koukám zpětně absolutně nechápu, jak jsem to mohla vyjít nahoru!!
Je to jeden z nejnebezpečnějších treků USA a rozhodně ho nechoďte, pokud se bojíte výšek! Stál za to ale každej krok a stát tam nahoře, pro mě bylo překonání sama sebe!!! A ta příroda? Ta vám dodává odvahu a žene dál, protože nic tak krásnýho jen tak nevidíte!

9. KOUPANÍ SE SLONY POD VODOPÁDEM – THAJSKO, CHIANG MAI
Když jsem byla poprvé na Srí lance, jezdila jsem na slonovi. Byla jsem mladá a o týhle problematice se ještě tolik nemluvilo. Dodnes mě šíleně mrzí, že jsem zlomila sloní duši a byla jsem součástí tohohle odporného bussinnesu:(

Proto v Thajsku jsem si vybrala takovou organizaci, která slony zachraňuje z takového utrpení a chce jim dopřát lepší a spokojený konec života.
Sloni se prochází, kde chtějí a vy jste jen tichý pozorovatel. Nikdo z chovatelů nemá žádné tyče, cepy, jen hodný hlas. Nakonec se koupou pod svým vlastním vodopádem a vy je tam můžete následovat. Nikdy na to, jak byli spokojení, rochnili se a majitel je tolik miloval, nezapomenu. Jednou o tom budeme vyprávět dětem jako o jednom z největších zážitků. Tenhle půl den ve společnosti slonů byl vážně dojemnej!10. NÁVŠTĚVA HOBITÍNA – NOVÝ ZÉLAND
Tahle vesnička je fakt něco! I ten kdo neviděl pána prstenů, či hobita to tu musí milovat! Bylo to tak kouzelný a já fakt nemohla uvěřit, že stojím přesně na těch místech, kde se to doopravdy točilo!! Pohadkový dopoledne jako malovaný a je to určitě jedno z nejhezčích míst!

11.SPANÍ U MÍSTNÍCH VE VESNICÍCH – BARMA, KALAW
3denní trek, kdy se procházíte mezi vesnicemi, pozorujete místní život a poté u místních spíte, patří mezi moje nejsrdečnější zážitky.
To jaká atmosféra tu panuje, nejde popsat, ale musíte to zažít. Nejhodnější lidi, které jsem na svých cestách poznala a jsem šťastná, že jsem si mohla zkusit jejich doopravdový život a ne jen udělanou atrakci pro turisty. Za tuhle zkušenost jsem nesmírně vděčná, dá vám facku a otevře oči. Když se lidí, kteří nic nemají, radují se života víc než vy a podělí se s vámi i o to poslední, dotkne se to vašeho srdce hodně hluboko.


12. KOUPANÍ SE POD VODOPÁDY – INDONÉSIE, LOMBOK, BALI
v Indonésii jsou jedny z nejhezčích vodopádů, která jsem viděla. Jsou v džungli, a voda není ledová, jako na Islandě, takže se tam můžete i krásně koupat. A to, když stojíte pod vodopádem, kterej vám bubnuje do zad a kolem vás je džungle je absolutní dotek přírody!!13. ŽÁDOST O RUKU – MALAJSIE, PERHENTIAN ISLANDS
Asi každá holka sní, jak bude jednou požádaná o ruku. My bydleli 3 dny na absolutně pohádkový, odřízlí pláži, jen s pár lidmi, v skromným bungalovu, ale s výhledem na oceán, kde byly ty nejkrásnější západy slunce.
U jednoho takovýho, kdy se celá obloha proměnila do růžova, jsem řekla svoje ANO a byl to jeden z těch nejromantičtějších večerů, co jsem zažila:)


14. POZOROVÁNÍ VELRYB – ISLAND
Vidět velryby ve svým přirozeném prostředí byl můj velkej sen! Island bylo to místo, kde si ho splnit, zasněžený hory, modrej oceán a tyhle velikáni hned vedle člunu! Když se přiblíží, uvidíte vodotrysk z vody a pak ploutví zmizí pod hladinou, zastaví se vám dech, jak krásný to je!


15. PLAVÁNÍ S ŽELVAMI – FILIPÍNY
Moje první plavání s želvama si pamatuju do dnes! Mohla bych s nima plavat hodiny a nepřestalo by mě to bavit! Miluju podmořskej svět, plnejch barevnejch ryb, korálů, hvězdic a těhlech krásek! Na Filipínách jsem zažila jedno z nejkrásnějších šnorchlování a zažila ještě barevnej oceán! To už se v dnešní době vidí bohužel málokde:((
Žádné dochovalé fotky bohužel nemám:(

16. VÝSTUP NA ADAMS PEAK – SRÍ LANKA
Tenhle noční trek za východem sluncem mám pořád v paměti. Ve 2 ráno jsme nasadili čelovky na hlavu a čekalo nás 5200 schodů na vrchol, který jsme museli pokořit do východu slunce.
Šli jsme celou dobu téměř sami a na vrcholu s námi bylo jen cca 15 turistů.
Na začátku nám mnich zavázal náramek a zpíval u toho a neskutečnou energii to mělo. Vybavím si ji ještě teď!
Samotnej východ slunce nás tolik neochromil, ale ta atmosféra a tam cesta tam, stála za to:)

17. NEJKRÁSNĚJŠÍ VÝCHOD SLUNCE – TANZANIE, SERENGETI
Vždycky jsem si přála tenhle africkej kýč vidět. Už jako malá holka jsem milovala dokumentární filmy a černošskej kontinent mě nepřestal lákat Vždycky jsem o východu slunce mezi baobamy snila.
A já tam najednou stála a dívala se na něj za zvuků troubení slonů. Nedá se popsat!


18. NEJLEPŠÍ STREET FOOD – VIETNAM, HANOJ
Miluju street food, tu atmosféru, vůni, jídlo!! V Hanoji jsem zažila ten nejlepší, plné ulice toho nejlepšího jídla, že ani nevíte, co si dát dřív! Nejúžasnější bun bo nambo, banh mi ba, phočko, či vietnamska káva! Bože, jak já tyhle gastro večery tady milovala!!19. VÝŠLAP NA ROYS PEAK – NOVÝ ZÉLAND
Tento trek patří rozhodně mezi tu nejkrásnější přírodu, kterou jsem zažila. Vyjít to nahoru bylo fakt peklo – 3,5 hodiny do totálního, příkrýho krpálu u kterýho se vám chce zkolabovat, ale naprosto to stojí za to! To, co , uvidíte nahoře, vás natolik očaruje, že zapomenete na všechny puchýře, propocený oblečení a bolavý tělo. Příroda umí čarovat a tady to udělala doopravdy nádherný!

20. TREKOVÁNÍ V NEJSTARŠÍ DŽUNGLI NA SVĚTĚ – MALAJSIE, TAMAN NEGARA
Procházet se po džungli staré 130 miliónu let je něco! Viděli jsme hady, škorpióny, opice, všemožnej, šílenej hmyz a nádherný rostliny! Učili se jak pít vodu z bambusu, pozorovali domorodce, co v džungli žijí a procházeli jsme se 40 metrů nad zemí po canopy walk. Takhle jsem ještě zpocená nikdy nebyla, díky vlhkosti, která tu panuje. Tady divočinu vnímate všemi smysly!

21. PROJÍŽDKA PO HALONG BAY – VIETNAM
Vietnam je tááák nadherný! 3denní projížďka mezi vápencovými skálami na lodi, byla rozhodně kouzelná. Opuštěná pláž a kajakování v naprosto panenský přírodě byla třešnička na dortu tohohle celého zážitku! Jedno z nejkrásnějších míst na týhle planetě!

22. GARDENS BY THE BAY – SINGAPUR
Tyhle umělé, svítící stromy, vám vyrazí dech! Já jsem rozhodně na přírodu než na města, ale tohle musíte vidět! Přišla jsem si jako v Avataru a procházka mezi “korunami” svítících stromů je jak z nějakého scifi filmu!
A to, když si lehnete na zem, zapne se hudba a začne světelná show, je zážitek na celej život!


23. VÝSTUP NA SOPKU BROMO A SIRNÉ JEZERO KAWAH IJEN – INDONÉSIE, JÁVA
Na Jávě je tolik zajímavých míst a úžasnejch lidí!
Výstupy na tyhle 2 místa byly dechberoucí. Východ slunce nad sopkou bromo, bylo jedno z nejhezčích rán, poté výstup na samotný, aktivní kráter, bylo fakt nevídané dobrodrůžo.

Kawah je jedno z nejzajímavějších míst, které jsem viděla! Místní co tu pracují, jsou pro mě hrdinové, kteří pracují v doopravdy tvrdých podmínkách a za pár korun:((( Jsem ráda, že jsem tyto 2 místa navštívila mnoohem dřív, než se staly insta place.24. POZOROVÁNÍ ORANGUTANŮ V DIVOKÉ PŘÍRODĚ – BORNEO, SEPILOK
Na světě je už jen pár stanic, kde je můžete pozorovat divoké přírodě. Tato stanice je chrání před pytláky kvůli palmovému oleji, díky němuž umírají. Procházet se po džungli a vidět jak vám skáčou nad hlavami v korunách stromů a vědět, že jsou chránění, ale přesto volní (jsou v džungli ale zdržují se v určitých místech, kde jim nechávají jednou denně potravu) je prostě kouzelný. My navíc bydleli v úžasném resortu, hned kousek od stanice a tak jsme je viděli i přímo tam:)

25. VÝŠLAP SCHODŮ DO NEBE – HAVAJ, OAHU
Jeden z nejnáročnějších treků, které jsem zažila! Tenhle trek nebyl tak těžký fyzicky, jako psychicky! Výška, propasti, bláto a silnej vítr byli největší nepřáteli. To, co jste ale kolem sebe viděli, bylo jako z jurského parku dodávalo vám to neskutečné odvahy a energii! Jako ve filmu ztraceni! Boží, boží, boží.

26. PROJÍŽDKA NA KONÍCH PO PLÁŽI – CALIFORNIA, SAN FRANCISCO
To byla taková romantika! Kůň, pláž, oceán, co je víc? Sice byla docela zima ale to na zážitku nic neubralo. Víte co se říká ne? Vidět svět z koňskýho hřbetu je to nejhezčí a to tady platilo dvojnásob!! Soo romantic


27. NÁVŠTĚVA MASAJSKÉ VESNICE – TANZÁNIE
Pro nás něco naprosto odlišného, jiná kultura, jinej život. Jsem ráda, že jsem mohla být alespoň na chvíli součástí jejich života. Vidět jejich obydlí, jak se živí, děti jak se učí a ženy hospodaří. Doopravdy si nedokážeme představit takto žít a tak jsem vděčná, že jsem mohla nahlídnout do jiné kultury! Rozhodně životní zážitek!28. ISLAND HOPING – FILIPÍNY, PALAWAN
Pro mě nejkrásnější pláže, voda a laguny, které jsem kdy viděla! Když se mě někdo zeptá, kde se mi líbilo nejvíc, tohle mi asi nejvíce utkvělo v paměti.
3 dny ježdění loďkou po různých ostrůvcích s tou nejkřištálovější vodou a nejlepšími obědy přímo na plážích na ostrovech, byl pro mě absolutně nezapomenutelnej ráj na zemi.


29. PLAVBA NA GONDOLE – ITÁLIE, BENÁTKY
Benátky jsou pro zamilované jak dělané a když k tomu přidáte gondolu, romatické zakoutí uliček a zpívajícího itala, nejde z toho udělat jinej, než nezapomenutelnej zážitek. Thumbs up!

30. VÝCHOD SLUNCE V BAGANU – BARMA
Tohle bývalý královský město, kde je přes 3000 opuštěných pagod vám vezme dech! Můžete se u nich procházet zcela sami a narazit na mnicha, který má klíče a otevře vám pagodu starou několik tisíc let jen pro vás!
Když k tomu přidáte východ slunce a horkovzdušný balóny na obloze, je z toho ráno a zážitek, kterej se vám vryje hluboko do paměti!! Jako když se koukáte na pohlednici.Tak toto bylo mých 30 nejlepších, cestovatelských zážitků. Bylo rozhodně těžké vybrat, jaké, protože tohle je jen doopravdy zlomek toho, co jsme na cestách zažili a zlomek zemí, které jsme navštívili.
Tyhle zážitky a mnohem víc jsem stihla za 5 let mýho cestování. Jsem vděčná a šťastná, že jsem upřednostila život plný zážitků, před životem materiálním. Věřím, že jsem toho zažila více, než většina lidí za celý svůj život.
Je to jen otázka životních priorit a když něco chcete a jdete si za tím, sny jsou dosažitelný. Já jsem za tyhle zážitky a zkušenosti neskutečně šťastná a vdečná!

Tohle je jen zlomek mýho bucket listu… Těch nesplněných věcí, je ještě mnohem, mnohem víc, než těch splněných. Vím, že to nemám šanci stihnout ani za celej život, ale pokusím se, aby můj život, byl plný dalších nezapomenutelných okamžiků.. Abych, až přijde můj čas, jsem věděla, že jsem si život užila a žila a ne přežívala a jen snila.

A jakej je ten tvůj sen, sny, touhy? Život máš jen jeden a ten je tady a teď, tak na nic nečekej a konej. Tahle šance se už totiž nebude nikdy opakovat!
Tak konečně roztáhni křídla a leť.

S cestovatelským srdcem
S blondýnou na cestách.

4 comments Add yours
  1. Ahoj a diky za sdílení krásných zážitků i fotek. Také jsem dospěla do bodu, kdy přišel čas plnit si své sny. Jak jste zvládli tolik cestování za 5 let? 😁 Jezdíte na divoko? Nebo jste vyhráli? Nebo vám to umožňuje zaměstnání ? Diky za tip vytvořit si list praní 😉

    1. Dobry den, dekuji za zpetnou vazbu. Meli jsme stesti, ze jsme meli prace, ktere nam to casove umoznovali a vsechny nasetrene penize jsme investovali prave do cestovani. S krosnou na vlastni pest, ale umeli jsme si doprat i luxus. Nelitujeme ani jedne koruny:) rozhodne nase nejlepsi zivotni investice❤️ Verim, ze kdyz si za tim pujdete, splnite si take vse, co byste chtela. Drzim pesti🍀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *